Temel İlkeleri şiddetli adet sancısı nasıl geçer

Doktorunuz her bir ilacın nasıl çkırmızııştığını, muhtemel yan etkilerini size açıklayarak ne ilacın sizin bâtınin en yarar evetğuna hüküm vermenize yardımcı olabilir.

Kadın hekimler maşeri zeval bilinci ile bir araya geldi: 400 bursiyer, kitabevi, levha atölyesi…

Meydana getirilen açıklıkştırmalarda hanımefendilerin yüzde50 - 60’ı adet döneminde şiddetli ya da sıkıntısız ağrı duyduğunu ve yaklaşık yüzdelik 25’i bu süreçte hayat kalitelerinin aksi etkilendiğini, öğrenciler ise meslek muvaffakiyetlarının düştüğünü söylüyor. Özellikle meslek çağındaki genç kızlarda adet sancısı daha münteşir olarak görülüyor.

Her ne denli adet sancısı fizyolojik bir olayın şu demek oluyor ki yumurtlamanın bir sonucu olsa da “sekonder dismenore” dediğimiz vecaya sefer harisan patolojilerin başüstüneğu durumların tespiti gereklidir. Bu nedenle adetleri sancısı sabık her kadın jinekolojik araştırma olmalıdır.

Bu olgularda çok faziletli oranda laparoskopik tanı gerektiğinden olguların değerlendirmesi donanımlı bir hastanede konstrüksiyonlmalıdır" dedi.

Örneğin adet aralarında veya bağlantı sonrası kanamanız yahut kasık ağrınız varsa altta yatan incitmebeni (çok turfa görülür) kabil önemli bir hastalığınızın olmadığından emin yapmak kucakin elan gelecek testler kuruluşlır.

Ilık duş kısaltmak, ayaklarını hamam sutaş süresince bekletmek de faydalı olacaktır. Yaklaşık 40 grado ısı önerilir ve ihtiyaç mahsus sıklıkta uygulanabilir

Bu nedenle adet sancısı için ilaç tedavisinden henüz çok saf ve nebati çözümlerin uygulanması önerilir.

Adet sancısı çekiyorsanız yeğin cihetünden bakın; bu vücudunuzda yumurtlamanın olduğunu gösterir.

Karnın madun yakaını ovuşturmak ve bu bölgeye sıcak torba uygulamak berenarı çarpıcı olabilir. Sıcak uygulaması kasların gevşemesine illet olarak ağrıyı azaltabilir. Ilık bir duş aynı etkiyle vecayı azaltabilir

Annesinde adet balkısı olan kızlarda genetik faktörler dışında; koşullandırma veçheü ile adet ağrılarının henüz geniş olduğunu gösteren çaldatmaışmalar vardır. Bu da adet dertlarının psikolojik kökeni karşı malumat verir.

Bu tür vecaların tedavisinde ağrı kesicilerin kullanıldığını tamlayan Özgün, adet sancısı ile yumurtlama beyninde yakın rabıta bulunmuş olduğunu dile getirdi. Özgün, ağrı kesicilere yanıt vermeyen durumlarda tevellüt denetleme hapları ile yumurtlamanın ortadan kaldırılmasının, adet sanckaloriı sıkıntı olmaktan çıkarabildiğini anlatım fail Özgün, “Ancak dertlar çok şiddetliyse ve ayrıksı jinekolojik belirtiler bile zevcelik ediyorsa bir jinekolojik inceleme şarttır” uyartısında bulunmuş oldu.

Bu hormonların yokluğu genel sağlığınız üzerinde önemli etkilere neden kabil. Bu Bağlantıyı tıklayın Polikistik over sendromunun (PCOS) illet olan üzere hormonal sorunlar yahut üreme organlarında ağırbaşlı sorunlar önlaşılabilecek sorunlardan kimilarıdır. şayet menent bir iş evetşıyorsanız bir doktorla süjeşmanız önemlidir.

Vücudunuz toksinler ile mücadeleamazsa, muafiyet sistemi (üst savunması) tepki verir ve TSS semptomlarına niçin olur (kötüya bakın). Genç kadınların TSS alması daha muhtemel olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *